اگر پسری به هم جنس‌های نوجوان خود تمایل جنسی داشته باشد، چگونه باید او را متوجه اشتباه خود کرد؟

0

در اینجا به سه نکته اساسی توجهتان را جلب می کنیم:

اولا: باید در مورد این افراد باید مطمئن شد که از نظر فیزیولوژی و آناتومی مشکل جنسی وجود ندارد و از تمام کارکردها و صفات جنسی مذکر بهره مند هستند. این امر بوسیله نشانه هایی مثل کارکرد احتلام و صفات ثانویه (رویش مو، تغییر اندام ها و …) که نشان از وجود دستگاه ها و غدد سالم جنسی می کند، مشخص می شود.

ثانیا: گذشته فرد و تجربه های دوران کودکی و دچار بودن فرد به این مشکل در اوان نوجوانی عامل دیگری است که به این مشکل دامن می زند و آن را به شکل عادت گونه ای در می آورد و به دوران جوانی انتقال پیدا می کند.

ثالثا: مهمترین و موثرترین عامل برای رهایی از این مشکل تصمیم و اراده جدی برای ترک این عمل است و با صرف بیان برخی نکات توسط ما و یا مطالعه مطالبی در این زمینه امکان رهایی وجود ندارد. پس باید به طور جدی راهکارهای ارائه شده را پی گیری و عمل نماید و هرگز خسته نشود زیرا سستی و تنبلی در این راه در ترک عمل تاثیر معکوس خواهد گذاشت و باعث یاس و ناامیدی خواهد شد. بنابراین موفقیت در این امر اراده ای جدی، همت بلند و پشتکار زیادی لازم دارد. بخصوص در روزهای اولیه که شاید برای کسی که عادت به کاری داشته و می خواهد آن را ترک کند، سخت تر است. و گمان نشود ترک این عمل غیر ممکن و امری محال است بلکه شدنی و امکان پذیر است.

راهکارهای عملی برای مقابله فردی که چنین احساسی را دارد:
۱ . ابتدا از خداوند متعال کمک بخواهد و با توکل به ذات لایزال الهی و استمداد از لطف او، تلاش های خود را آغاز نماید.

۲. هر چه بیشتر به عواقب سوء جسمانی، روانی این عمل بیاندیشد و نسبت به عواقب اخروی آن فکر کند و در صورت امکان مطالعه نماید. زیرا تفکر و مطالعه درباره عواقب سوء دنیوی و اخروی این عمل فرد را در تصمیمتان و تلاش برای ترک عمل کمک خواهد کرد و انگیزه تان را افزایش می دهد. از نظر دنیایی با انجام چنین کاری بیماری های روانی و افسردگی را به دنبال دارد و از نظر احکام الهی، مجازات چنین کاری اعدام است.

۳. درباره زشتی و قبیح بودن این عمل بیاندیشد بد نیست در این زمینه بداند این عمل نه تنها در نزد بسیاری از مردم متمدن دنیا زشت و ناپسند است بلکه حتی نزد مردم وحشی جهان نیز اندیشه و عمل مردود و ناپسندی است.

۴. در صورتی که رابطه نزدیک و خاصی با فرد یا افراد مشخصی در این زمینه دارد، در اسرع وقت با آنها قطع ارتباط کند و با دوستان جدیدی طرح دوستی بریزد. دوستانی که متدین و پایبند به اصول اخلاقی و ارزشی هستند.

۵. گاهی اوقات شیطان برای وادار کردن آدمی به گناه از این کانال بهره می گیرد یعنی مسیر هر گناهی را به شکلی هموار می سازد در اینجا نیز مسیر آلوده شدن به برخی گناهان از کانال پشت کردن به جنس مخالف و ازدواج میگذرد و این نوع افکار و ذهنیت مقدمه ی ورود به آن وادی است باید با این گونه افکار که جز افکار شیطانی نام دیگری بر آن نمی توان نهاد باید به مقابله پرداخت یعنی ذره ای در شیطانی بودن این افکار تردید نداشته باشد. و بی تردید آن را شگردی شیطانی بداند و در مقابله با آن تردید نداشته باشد. لذا به محض ورود این دست افکار به ذهن، آنها را از فضای ذهن دور ساخته و بهتر آنکه هرگاه این افکار به ذهن هجوم آوردند، سریع فضای ذهن را به افکار مقابل آن که حاکی از مردی پخته بودن دارد و علامت تمایل به جنس مخالف است پر کند. شکل عملیاتی این پر سازی آن است که قلم و کاغذ جلوی دست خود گذارده و اقدام به نوشتن مطالبی با محتوای تمایل به جنس مخالف کند و ذهن خود را به این سمت بکشاند. مثلا چند سطر در مورد فوائد ازدواج و ثمره های آن بنویسد و دو یا سه بار بلند از روی آن بخواند و بعد مجددا نوشته خود را کامل کند تا این گونه افکار به ذهن وارد نشود و هر موقعی که این افکار به ذهن هجوم آورد از این راهکار بهره بگیرد. توجه داشته باشد درصدی از این گونه افکار طبیعی است به شرط آنکه این گونه افکار استمرار پیدا نکند لذا با قطع کردن رشته این دست افکار و اقدام به ازدواج موضوع خود به خود حل می شود.

۶. درباره صفات ثانویه جنسی خود قضاوت واقع بینانه داشته باشد. هرگز خود را بی نصیب از آن صفات نداند و دارائی خود را کم جلوه ندهد لذا به قیافه یک مرد خود را آرایش کند و ظاهر مردانه برای خود پرداخت نمائد. با ژست و اخلاق مردانه ظاهر شده و خود را معرفی کند و در قالب یک مرد نیز با دیگران چه جنس مخالف و چه موافق رفتار کند. نقش های کاملا مردانه را بر عهده بگیرد و الفاظ، تکه عبارتها، سبک سخن گفتن مردانه حتی غلیظ تر از یک مرد را به نمایش بگذارد و در برابر از تمام حرکات، سخنان و … که متناسب با زنان و رفتار زنانه است جدا پرهیز کند. و حتی واجد این گونه صفات بودن را برای خود یک عار و ننگ تلقی کند آنگونه که کسی به خود اجازه ندهد به شما از دیدگاهی غیر از یک مرد کامل در مردانگی نگاه کند.

۷. صحنه هائی از زندگی که در آن شما نقش یک مرد، پدر، همسر را بر عهده دارد تصور کند و به آن بال و پر دهد و نقش فردی را پر رنگ و کاملا مردانه بیان کند. این تصویر گری را در قالب ذهن پروری و نوشته ها و رفتار روزانه و تمام حالات واقعی و خیالی و … استمرار دهد.در یک کلام به مرد بودن خود فکر کند، و همانگونه عمل کند، زندگی مردی و اجتماعی خود را تعقیب کند اگر شش ماه با این طرز تفکر زندگی کند برای همیشه از آن افکار رهائی خواهد یافت.

۸. از پوشیدن لباس های زیر تنگ که باعث برجسته نمودن اندام های تناسلی می شود جدا جدا خودداری کند.

۹. نگاه خود را نسبت به جنس موافق که برانگیزه حالت تمایل خواهی است کنترل کند.

۱۰. در روزها و موقعیت های نخستین عمل کردن به این راهکار و دل بریدن از این حالت سخت و چه بسا ناممکن جلوه کند اما باید توجه داشته باشد که به گفته ی علی(ع) با ارزش ترین کارها دشوارترین آنهاست. پس این حالت نشان از ارزشمندی و اهمیت تصمیم آن فرد دارد و باید در مسیر عمل کردن به این تصمیم بجا و ارزشمند گامهای بهتر و بلندتر بردارد. خوب است خاطر نشان سازیم که دشواری این عمل تا چند هفته است و بعد در مسیر راهوار و هموار خوبیها قرار می گیرید. انشاء الله

۱۱. هرگز با کسی در اتاق یا هر مکانی دیگر خلوت نکند و اگر موقعیتی فراهم شد که با فرد خاصی در یک محیط خلوت قرار گرفت بلافاصله محل را ترک کند و به خواهش وی به طور قاطع جواب منفی دهد.

۱۲. سعی کند هرگز بیکار نباشد و اوقات فراغت خود را با فعالیت های مختلف ورزشی، علمی و هنری پر کند زیرا بیکار بودن انگیزه بیشتری برای روی آوردن به آن عمل ایجاد می کند. بنابراین با یک برنامه ریزی دقیق برای تمام ساعات شبانه روز خود فعالیتی را اختصاص دهد.

۱۳. در صورت امکان و فراهم بودن شرایط هر چه سریع تر ازدواج کند.

۱۴. ورزش یکی از راه های مهم و ارزش مندی است که می تواند به فرد کمک کند. بخصوص در ورزش های دسته جمعی و شاد و با نشاط حضور جدی و فعال تری داشته باشد. با عمل به آنچه گفته شد یقینا مطلوب حاصل خواهد شد.

منبع : شهر سوال

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.