پدرم به ازدواج موقت رضایت نمی دهد

سلام/من 27 سالم است و در سال 83 از همسرم جدا شدم و تا الان هم ازدواج نکرده‌ام. خواستگاران زیادی داشتم؛ ولی نمی‌پسندیدم. همه به من می‌گویند از قیافه چیزی کم نداری؛ فقط شانس نداری. راست می‌گویند. الان هم خواستگار آخری که داشتم به خاطر استخاره بهم خورد ولی نتوانستیم از هم دل بکنیم. به من پیشنهاد ازدواج موقت داده. نمی‌دانم چه کنم؟ از یک طرف نمی‌خواهم گناه کنم و از یک طرف هم اگر با او محرم شوم نمی‌توانم بروم پیشش؛ چون فقط تلفنی ارتباط داریم. من با خانواده‌ام زندگی می‌کنم و چون بچه ندارم، پدرم اجازه نمی‌دهد خانه مجردی داشته باشم. با ازدواج مجدد هم مخالف است. در ضمن اگر کسی متوجه این مسئله شود برای خودم هم بد است.
به نظر شما من چه کنم؟ فقط به من نگویید با یکی دیگر ازدواج دایم داشته باش؛ چون خواستگارهایم خیلی کم شدند. بعلاوه اینکه به ایشان علاقه زیادی دارم؛ چون ایمانش خوب است. البته اخلاقش از من تند‌تر است. او می‌گوید صبر کنیم تا ازدواج دایم. مرا راهنمایی کنید. خسته شدم از این وضع. خیلی افسرده شدم. هیچ جا نمی‌روم؛ چون هم سن و سالا‌های خودم را میبینم حسرت میخورم و بدتر می‌شوم. ضمنا من در سایت همسریابی ثبت نام کرده‌ام و پیامهای زیادی دریافت کرده‌ام. سوال اول اینکه آیا می‌شود اعتماد کرد؟ تاکنون اعتماد نکرده‌ام. و سوال دوم اینکه چگونه آنها را بشناسم؟

جواب:
سلام/
استخاره وقتی بد می‌آید دلیل بر این نیست که دیگر تمام است و راهی نیست؛ بلکه می‌شود بررسی مجددی کرد و بعد از رفع مانع دوباره استخاره کرد؛ یا اینکه می‌شود صدقه داد و دوباره استخاره کرد. بنابراین در درجه اول می‌توانید به خواستگارتان بگوئید که با بررسی مجدد یا دادن صدقه و دوباره استخاره کردن، اقدام کند. اما اگر این مرحله به هر دلیلی نتیجه نداد، می‌توانی با او ازدواج موقت طولانی کنی؛ به امید اینکه بعداً شرایط ازدواج دائم شما فراهم شود. البته به شرط اینکه اولا: بتوانی طوری عمل کنی که قصه لو نرود و دیگران نفهمند و ثانیاً: خود را برای دل کندن احتمالی و تحمل رنج فراق، در صورت منجر نشدن به ازدواج دائم آماده کنی.
برای اینکه درصد احتمال منجر شدن به ازدواج دائم را بالا ببری، به دو نکته مهم توجه کن. اول اینکه: سعی کن در طول مدت ازدواج موقت بیشتر از آنی که تو عاشقش شوی، او را عاشق خودت کنی که در این زمینه اگر امکان داشته باشد رابطه زناشویی محدود بسیار موثر است و دوم اینکه: علی رغم علاقه‌ای ‌که به او داری نشان ندهی که علاقه تو بیشتر از علاقه اوست و لذا قول حتمی ازدواج دائم به او ندهی و به او بگو قبل از ازدواج دائم اگر خواستگار خوب پیدا شد ردش نخواهی کرد.
اگر این دو کار را بکنی، هم علاقه‌اش به تو زیاد می‌شود و هم بخاطر اینکه تو را از دست ندهد تلاشش را برای رسیدن تو دو چندان خواهد کرد.
در مورد سایتهای همسریابی هم عرض می‌کنم تا زمانی که ازدواج دائم تو با او قطعی نشده می‌توانی از طریق این سایتها برای آمدن خواستگار استفاده کنی؛ منتها باید توجه کنی اگر بخواهی به این سایت‌ها به عنوان وسیله‌ای ‌برای شناخت طرف اعتماد کنی درست نیست؛ اما اگر این سایت‌ها را فقط به عنوان محلی برای شروع اقدام جهت ازدواج ببینی اشکالی ندارد. بنابراین پیامهای رسیده را بررسی کن و آنهایی را که شرایط تو را قبول دارند و مناسبند برای اقدامات بعدی به خانواده ارجاع بده و اگر جلو آمدند ولی خواستگاری را به شناخت اینترنتی منوط کردند، قبول نکن و بگو در زمان خواستگاری همدیگر را به مقدار لازم می‌ش ناسیم و اگر درخواست ملاقات حضوری کردند، در صورتی قبول کن که همراه خانمی از خانواده شان بیایند.
به هر حال باید حواست باشد که در این ملاقاتها دلبستگی ایجاد نشود؛ چون نقطه ضعف زن دلش است و اگر دلش را داد به راحتی به خواسته‌های طرف تن می‌دهد.
نتیجه اینکه اگر به این طریق پیش بروی سایتهای همسریابی اگر منفعتی برای شما نداشته باشد ضرر هم نخواهد داشت و مشکلی برایت پیش نمی‌آورد

برچسب‌ها: 

افزودن دیدگاه