برای پیدا کردن همسر مناسب مشکل دارم

سلام
من پسری 21 ساله هستم که از لحاظ تیپ، قیافه، وضعیت مالی، شغلی... در وضعیت متوسطی هستم. مدتهاست که احساس تنهایی می‌کنم و مدام دنبال فرد مناسب برای ازدواج می‌گردم. تا حالا به واسطه درس و شغلم با دخترهای زیادی در ارتباط بودم و از بین آنها مورد‌هایی هم پیدا کردم؛ ولی از آنجایی که مشکل پسند هستم، همیشه یا طرف مقابل قصد ازدواج ندارد یا اینکه به دنبال خواستگاری می‌گردد که شرایطی بهتر از من داشته باشد. من از طرفی به دنبال بهبود شرایط خودم هستم و از طرفی هم گاهی با افسردگی ناشی از نداشتن همدم روبرو هستم. همدمی که برای ادامه راهم به من انرژی بدهد؛ به خاطر همین کمبودها گاهی اتفاق می‌افتد که یک موقعیت کاری خوب را از دست داده‌ام یا در کارهایم با مشکل روبرو شده‌ام و کارم را رها کردم. واقعاً نمی‌دانم باید چه کارکنم؟ لطفاً مرا راهنمایی کنید. ممنون.
جواب:
سلام
به نظر من تا مشکل پسندی را کنار نگذارید، نمی‌توانید ازدواج کنید و اگر هم همین طور ادامه بدهید، کم‌کم خسته می‌شوید. در ضمن بر اساس این اصل که آدمِ خسته، زود راضی می‌شود، احتمال دارد نهایت کسی را انتخاب کنید که از موردهای قبلی که ردشان کردید بسیار پایین‌تر است.
بنابراین لازم است یک تجدید نظر جدی در این مسأله کنید و بررسی و انتخاب معقول را جایگزین مشکل پسندی کنید؛ به این معنا که هیچ فردی را به صِرف اینکه نقاط ایده آل مورد نظر شما را ندارد، رد نکنید؛ خصوصاً اگر مشکل پسندی شما در زمینه ظاهر و قیافه باشد و در پی دختر زیبا، مثل هنرپیشه فیلمها باشید که در این مورد خوب است بدانید، آنها که در فیلمها انتخاب می‌شوند معمولاً درصد زیبایی بالاتری دارند؛ خصوصاً که گریم و آرایش هم دارند، در حالی که اکثر دختران زیبایی متوسط دارند.
پس شیوه درست این است که وقتی دختری را دیدید و بعد از یک بررسی اجمالی به این نتیجه رسیدید که گرچه ایده‌آل نیست؛ اما می‌تواند قابل قبول باشد، به خواستگاریش بروید و همراه خانواده او را بررسی کنید و اگر در مجموع مناسب بود ازدواج کنید.
موفق باشید

 

افزودن دیدگاه جدید

.