چراخواستگارندارم ؟

اميدواريم كه در سايه الطاف خداوندي، با فرد متدين و مناسبي به زودي زود ازدواج كنيد. در پاسخ  لازم است به چند نكته توجه كنيد:
1. بحمدالله فردي مؤمن، فهميده هستيد. بنابراين، بايد ضمن سپاس از خداوند مهربان، اعتماد به نفس خود را هميشه بالا نگه داريد.
به دنبال پيدا كردن ريشه قضيه در جاي ديگر باشيد. مثل اين كه بررسي كنيد. آيا مانعي كه ممكن است وجود داشته باشد كه سبب نيامدن خواستگار براي شما باشد. گاهي همسايگان يا دوستان شما جلوه خوبي در اجتماع ندارند و از آنجا كه هر كسي با دوست و آشناي خودش شناخته مي شود باعث اين مي شود كه كسي به خواستگاري شما نيايد.
2. در بسياري مواقع عدم امكان ازدواج، مشكل بودن آن از طرف خودمان است، يعني دختران يا پسراني كه ميخواهند ازدواج كنند، سختگيري هاي بي موردي دارند كه با توجه به اهميت اين مسئله بايد تعديل شده و آرزوها و خواسته ها را كم تر نمايند. دختر با كم كردن خواسته ها و تجملات و پسر با تلاش و كوشش بيش تر براي فراهم آوردن مقدمات زندگي اوليه و رشد بلوغ فكري و اجتماعي و... مي توانند بسياري از مشكلات را حل كنند.
بعضي از مشكلات مربوط به فرهنگ جامعه است يا از طرف پدر و مادر و خواسته هاي غير منطقي كه دارند، تحميل مي شود و يا به نوعي در ذهن اشخاص القا مي شود كه رفع اين مسائل نيز نياز به تلاش جوانان دارد تا زمينه هاي مناسب و مساعد را آماده سازند.
3. غالب آنچه امروزه ميان مردم در باره بستن بخت سحر و جادو شايع است، بي اساس است. اين كه "بختم بسته شده"، اعتقادي عوامانه است.
توصيه مي كنيم با توسعه در شبكه دوستان هم جنس از حمايت هاي عاطفي آنان بيش از پيش بهره ببريد. توسعه روابط سالم با دوستان و آشنايان و شركت در مجالس مذهبي زنانه شرايط انتخاب شدن شما را تسهيل مي نمايد.
خداوند وعده داده است:
كسي كه تقوا پيشه سازد، براي خروج او از بن‏بست‏ها و دشواري‏ها راهي برايش قرار مي‏دهيم.(1) مطمئن باشيد با حفظ تقوا و مراعات حدود الهي، راه سعادت به روي شما باز خواهد شد.
برخي از عوامل ظاهري كه زمينه ازدواج را فراهم مي كنند. در صورت تمايل مي توانيد در مكاتبات بعدي در اين باره بپرسيد تا پاسخ دهيم. اگر مايل بوديد مي توانيد با مشاوران روان شناس اين مركز به شماره (09640) صحبت كنيد، آن ها مي توانند كمك زيادي به شما كنند تا  بتوانيد شرايط فعليتان را مديريت كنيد.
از پيامبر اكرم (ص) روايت شده كه در خواندن سوره يس ده خاصيت است، از جمله رسيدن به همسر مناسب. (2) اين سوره را هر روز صبح بعد از نماز بخوانيد. ثواب آن را به چهارده معصوم عليهم السلام هديه كنيد. سپس از خدا حاجت خود را بخواهيد.
پي نوشت ها:
1. طلاق (65) آيه 2.
2. المحدث النوري، مستدرك الوسائل، مؤسسه آل البيت، قم، 1408  ق، ج2، ص 136.
موفق باشید.

با استفاده از سایت  مرکز ملی پاسخگویی

افزودن دیدگاه جدید

.