سلام ،چرا برای جوانان که موقعیت ازدواج ندارند اماکنی همچون خانه عفاف فراهم نمیشود؟

نمي‌دانم در ذهن شما از خانه عفاف چه چيزي است، اجراي اين مسأله نيازمند برسي و كنكاش بيشتر و سنجش ميزان و مقدار تبعات مثبت و منفي آن است به راحتي نمي‌توان گفت اجراي آن قطعاً مفيد و مؤثر است و تبليغات اجتماعي بدي ندارد چه بسا موجب فساد سازمان يافته و... بشود كه قطعاً هيچكس راضي به اين امر نيست.
اگر چه خود ارضايي و زنا و امثال آن حرام است، ولي راه ارضاي نيروي جنسي و شهوت باز است و آن ازدواج دائم يا موقت است، دوست عزيز هر جواني كه به واسطه نداشتن همسر به گناه مي افتد بر او واجب است همسر انتخاب كند،و اين راه باز است، ولي گاهي جوانان به واسطه نداشتن كار يا امكانات مالي، اين فريضه را تاخير مي اندازند وبه گناه مي افتند، قرآن فرموده حتي اگر فقير هم باشيد با ازدواج خداوند بي نياز مي كند،«وَ أَنْكِحُوا الْأَيامى‏ مِنْكُمْ وَ الصَّالِحينَ مِنْ عِبادِكُمْ وَ إِمائِكُمْ إِنْ يَكُونُوا فُقَراءَ يُغْنِهِمُ اللَّهُ مِنْ فَضْلِهِ وَ اللَّهُ واسِعٌ عَليم‏»(1) مردان و زنان بى‏همسر خود را همسر دهيد، همچنين غلامان و كنيزان صالح و درستكارتان را اگر فقير و تنگدست باشند، خداوند از فضل خود آنان را بى‏نياز مى‏سازد خداوند گشايش‏دهنده و آگاه است!
بايد جوان با تلاش متناسب به دنبال مقدمات ازدواج باشد و راه اين است.
براي كاهش مفاسد و همسر گزيني جوانان و تشكيل زندگي سالم و با نشاط دستورات ديني و شرعي مناسب‌ترين دستورات و راهكارهاست و هر آنچه با متون و مقررات ديني اسلام مطابقت نداشته باشد، هرگز نمي‌تواند سعادت و خوشبختي جامعه و افراد را تأمين كند. كشور ژاپن بهترين نمونه كشوري است كه در آن دين و مقررات ديني آن چنان در آن حاكميت ندارد. ولي از نظر خودكشي در صدر كشورهاي جهان قرار دارد در كشورهاي اروپايي و غربي كه قوانين مذهبي حاكميت اجتماعي ندارد بيشترين مفاسد و تجاوزات جنسي و... وجود دارد. بهترين راه براي سالم سازي محيط اجتماعي و تشكيل خانواده‌اي پاك و مطهر پاي بندي به دستورات الهي و قرآن كريم امامان معصوم است و بس. و جز اين راه هيچ راهي وجود ندارد. هم راه سراب است و انتهاي مطلوب و نيكويي ندارد. بايد تلاش كنيم و دستورات ديني رواج يابد و اجرا شود تا جامعه سالم و سر زنده بشود.
راه همان ازدواج شرعي است و قبل از ازدواج هم راه همان تعفف و پاكدامني است، يعني اگر انسان قبل از ازدواج اسباب تحريك جنسي خود را مهيا نكند و از نگاه هاي حرام اختلاط با نامحرم و موسيقي هاي حرام و فكر هاي شيطاني دوري كند، نه احتياج به خودارضايي دارد و نه فحشا.
پي نوشت:
1. سوره نور(24) آيه 32.
موفق باشید.

با استفاده از سایت  مرکز ملی پاسخگویی

افزودن دیدگاه

لطفا پاسخ سوال را بنویسید.