اگر ناخودگاه و بدون اینکه بخواهیم هسمرمان باردار شد و در اوایل بارداری هستیم چه باید بکنیم تا فرزندی با آداراب اسلامی داشته باشیم؟

حاملگي هاي ناخواسته يكي از اساسي ترين مشكلات بهداشتي در دهه هاي اخير مي باشد. تحقيقات انجام شده روي مادران داراي حاملگي هاي ناخواسته نشان مي دهد كه اين گونه مادران در طول بارداري به علت نوع حاملگي شان با عوامل خطر زيادي مواجهند. پس بهترين كار اين است كه اضطراب و استرس را از خود دور سازيد تا جنين از اين حالات دچار مشكلات نشود.
- توصيۀ مهم:
به همسرتان بگوييد كه در اين حال به مسايل زير دقت داشته باشند:
حال كه مرحلۀ ابتدايي بارداري به اختيارتان نبوده، در ادامه سعي كنيد از جهت روحي و معنوي و تغذيه رسيدگي كامل داشته باشيد تا ان شاء الله كودكي سالم از لحاظ جسمي و رواني داشته باشيد.
سعي كنيد در دوران بارداري هم آداب بارداري را بر اساس آموزه هاي مذهبي رعايت كنيد، قرآن بخوانيد، دعا كنيد، از لقمه حرام پرهيز كنيد، و مطمئن باشيد اين كارها روي جنين تأثير مي گذارد؛ تاثيري كه كه خود نوعي تربيت ماندگار است.
در دوران شيردهي هم سعي كنيد آنچه را در حد توانتان است، انجام دهيد؛ مثلا با طهارت شير دادن و... .
امروزه گمان مي كنند كه تربيت يعني همين كه كودك چيزي را فهميد به او چيزي بياموزند، در حالي كه تربيت اسلامي از هنگام انعقاد نطفه شروع مي شود، بلكه زير بنا و شالوده تربيتي كودك در همين ايام شكل مي گيرد. بنا بر اين اگر شما در اين ايام، سعي كنيد شالوده تربيتي صحيحي براي كودكتان بنا كنيد، خيالتان از بابت دوران هاي بعد آسوده تر خواهد بود. بعد از تولد هم او را آرام آرام با محيطهاي سالم و ديني آشنا كنيد، تا بدون آن كه احساس تحميل كند به مسائل ديني علاقمند شود.
در دين مقدس اسلام، غذا هم از لحاظ مادي بررسي مي شود و هم از لحاظ معنوي. درست است كه غذاي حرام تأثير بدتر در روح و روان فرزند مي گذارد. از اين رو بسيار سفارش شده كه والدين از غذاي حرام و حتي غذاي مشكوك پرهيز نمايند.
- خوراكيهاي مؤ ثر بر روح و روان جنين در حاملگي:
آنچه كه از روايات استنباط مي شود، از قرار زير است:
۱- زنان آبستن در آخرين ماههاي بارداري خرما بخورند تا فرزاندانشان خوش اخلاق و بردبار شوند.
۲- به زنان آبستن سفارش كنيد به بخورند تا فرزاندانشان خوش اخلاق شوند.
۳- هر زن آبستني كه خربزه بخورد بچه اش زيبا و خوش اخلاق مي گردد.
۴- زن بارداري كه به بخورد فرزندش خوشبو و سپيد رو مي گردد.
۵- به زنان حامله كندر بخورانيد تا فرزندي كه در بطن دارند اگر پسر است با هوش و دانا و شجاع و اگر دختر است خوش قيافه و خوش اخلاق و ... گردد.
۶- بانوان را در ماهي كه وضع حمل مي كنند خرما بخورانيد تا فرزاندانشان حليم و پرهيزگار گردند.
- حاصل سخن اينكه:
زنان مبتلا به اين بحران، به علت داشتن احساسات و عواطف ناخوشايند طي دوران بارداري، تأثيرات منفي به روح جنين وارد مي كنند. توصيه مي كنيم اين بارداري را مثبت تلقي كنيد و فكر بد به خود راه ندهيد و همۀ مسايل را به خداي مهربان بسپاريد تا مشكلي پيش نيايد.
ضمناً نفوس بد نزنيد و بدانيد كه خداي متعال در اين مسير كمك حالتان خواهد بود.
موفق باشید.

با استفاده از سایت  مرکز ملی پاسخگویی

افزودن دیدگاه