حماسه سیاسی

انتخابات ریاست جمهوری یکی از مهم‌ترین اتفاقات کشور است که بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری امروز در درجه اول کارهای سیاسی کشور قرار دارد که در یک روز انجام می‌گیرد، اما از آن حوادثی است که تاثیر آن بلند مدت است یعنی علاوه بر اینکه انتخابات ریاست جمهوری کسی یا کسانی را به مدت چهار سال بر سرنوشت کشور و جریان‌های عمده کشور حاکم می‌کند، دامنه تأثیر آن محدود به چهار سال نمی‌شود بلکه تأثیر آن ( چه خوب و چه بد) تا سالها باقی می‌ماند، مثل یک جریانی ادامه پیدا می‌کند.

پس این انتخابات مهم است، از جمله انتخابات امسال که اهمیت مضاعف دارد، چرا که به یک موضوع مهم بین المللی تبدیل شده است. باید بدانیم که دشمنان این خاک و بوم، مقدمات این حادثه بزرگ را رصد می‌کنند و نقشه و هدف دارند. هدف جبهه دشمنان نقطه مقابل هدف ملت ایران است.

شما که در انتخابات شرکت می‌کنید دنبال یک شخص اصلح هستید که بتواند کشورتان را با همین سرعت بلکه بیشتر از این، هم در عرصه مادی و هم در عرصه معنوی پیش ببرد، و بتواند عزت ایران را بالا ببرد، استقلال ما را عمیق‌تر کند، وضع زندگی را بهتر و مرفه‌تر کند، و امید و شور و شوق در کشور به وجود آورد.

دشمن شما درست بالعکس مایل است این انتخابات با این نتایج انجام نگیرد. آنها می‌خواهند انتخاباتی انجام بگیرد که برای کشور این محسنات را نداشته باشد، بلکه کشور را به سمت وابستگی، ضعف، عقب ماندگی در صحنه‌های گوناگون حرکت بدهد، هدف دشمنان این است ، پس دو هدف یعنی هدف ملت ایران و هدف جبهه دشمن در مقابل هم قرار دارند. حال سوال اینجاست که هدف ملت ایران چگونه تامین خواهد شد؟.

از نظر مقام رهبری با دو عامل این هدف تأمین خواهد شد. اولین عامل این است که انتخابات، انتخابات گرم و پر شوری باشد، افراد زیادی شرکت داشته باشند، مردم با شور و شوق به پای صندوق های رأی بروند، و دومین عامل این که این انتخابات به انتخاب یک فرد شایسته، پر عزم، اصلح، مومن انقلابی با همت جهادی منتهی شود، که با این دو عامل مقصود ملت ایران حاصل می‌شود.

اما اگر انتخابات، سرد برگزار شود و مردم بی‌رغبت باشند و عده ای کمی شرکت کنند و یک عده این‌گونه بگویند که چرا بیاییم، برای چه شرکت کنیم و فایده‌اش چیست؟ این امر دشمن را خوشحال می‌کند، ثانیا نتیجه‌ای که از صندوق‌های رأی بیرون می‌آید نتیجه‌ای باشد که دولت و ملت را به سمت وابستگی بیشتر، تبعیت بیشتر و به سمت قرار گرفتن سیاست‌های دشمن قرار بدهد ناخواسته دشمن را برای رسیدن به اهدافش یاری می‌کنند.[1]

پس ما مردم ایران با گوش دل سپردن به بیانات مقام معظم رهبری شخص اصلح را باید انتخاب کنیم که مصداق بارز ایمان ولایت‌مداری، و اهدافش اهداف امام و انقلاب باشد. و با شرکت  پرشور در انتخابات دشمن را در رسیدن به اهدافش نا کام بگذاریم.

منابع:

[1]. فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار اقشار مختلف مردم  92/2/25

افزودن دیدگاه جدید

عدد «سی صد و سیزده» را وارد نمایید