خط بطلانی بر نقشه ها!

می خواستم درباره اهمیت و شاید دلیل اصلی شرکت ما در انتخابات بنویسم، دنبال مطلب مناسبی می گشتم که چشمم به بیانات رهبری افتاد که چند روز پیش ایراد شده بود:

««ما اطلاع داریم که‌ این دفعه هم رسانه‌هاى رسمى و شناخته شده‌ى دشمن از مدتى پیش دارند طراحى می کنند، برنامه‌ریزى می کنند، برنامه‌سازى می کنند، براى اینکه دل مردم را نسبت به انتخابات سرد کنند؛ شروع هم کرده‌اند، منتها برنامه‌ریزى‌شان خیلى وسیع‌تر از این حرفها است؛ می خواهند مردم پاى صندوق نیایند؛ می خواهند مردم در اداره‌ى کشور و مدیریت کشور سهیم نشوند؛ می خواهند مردم در صحنه نباشند؛ لذا تلاش می کنند. اگر حضور مردم نباشد، آنها به راحتى می توانند تهاجم خودشان را چندین برابر کنند. حضور مردم است که به نظام اسلامى و به کشور عزیز ما مصونیت می بخشد. حضور مردم است که عوامل قدرت و قوّت را در درون ما تقویت می کند: علم ما پیشرفت می کند، بصیرت ما پیشرفت می کند، سازوکارهاى مدیریت ما پیشرفت می کند – همچنان که در طول این سالها پیشرفت کرده است – این به خاطر حضور مردم است، به خاطر انگیزه‌هاى مردم است؛ می خواهند این انگیزه‌ها نباشد، لذا سعى می کنند انتخابات را بى‌رونق کنند.»[۱]

شرکت نکردن در انتخابات خواسته دشمن است تا به دنبال آن مردم را دلسرد کرده و از نظام ناامید کنند. پس باید اول دشمن را شناخت و بعد اهدافش و در مرحله بعد برای ناکامی اهداف او تلاش کرد در قرآن کریم یهودیان و مشرکان از سرسخت ترین دشمنان معرفی شدند آنجا که می فرماید: لَتَجِدَنَّ أَشَدَّ النَّاسِ عَداوَهً لِلَّذِینَ آمَنُوا الْیَهُودَ وَ الَّذِینَ أَشْرَکُوا.[مائده/ ۸۲] «دشمن ترین مردم را نسبت به مردم مؤمن، یهودیان و مشرکان و می یابی»، دشمنی آنان در حقیقت دشمنی با حق است، آنان نمی خواهند حق پایدار باشد بنابراین سعی می کنند طرفداران آن را کم کنند. و این کار را با ناامید کردن و دلسرد کردن آنان انجام می دهند.

در نظام مقدس اسلامی که دشمن اتحاد و یکپارچگی ملت را می بیند، تمام نیروی خود را در تفرقه و اختلافات داخلی صرف می کند. نباید فراموش کرد که هرگاه اتحاد باشد، هرگز دشمن راه نفوذی نخواهد یافت، در قرآن کریم آنجا که دعوت به سوى اتحاد می کند، می فرماید: وَ اعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِیعاً وَ لا تَفَرَّقُوا.[آل عمران/ ۱۰۳].«و همگى به ریسمان الهى چنگ بزنید، و از هم پراکنده نشوید»

ناگفته روشن است که تفرقه و اختلاف که نقطه مقابل اتحاد است، زمینه را برای نفوذ دشمن و رسیدن به اهداف شومش مهیا می کند، حضور پر شور مردم در انتخابات خط بطلانی است بر نقشه های دشمن و همانطور که رهبری عزیز فرمودند باعث حفظ و صیانت کشور خواهد شد. لازم به ذکر است که همانطور که حضور اهمیت دارد، اخلاق انتخاباتی نیز مهم است و باید مورد توجه همگان -اعم از کاندیداها و مردم- قرار گیرد.

 

پی نوشت:

[۱] بیانات در دیدار دست اندرکاران برگزارى انتخابات‌ ۱۳۹۲/۰۲/۱۶.  به نقل از سایت khamenei.ir.

 

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.