ازدواج با دختری که خود ارضایی می کند!

پرسش:

ازدواج با دختری که خود ارضایی می کند!

پسری بيست و چهار ساله هستم. من ده ساله كه با معضل خود ارضايي رو به رو هستم، و از اون‌ جايي كه پسر حساسي هستم، حتي پيش از بلوغ نيز مشكل داشتم در برخورد با نامحرم؛ و اين موضوع نياز من رو تشديد كرد و اين شد كه سالهاست چون نتونستم ازدواج كنم، با اين گناه بزرگ گريبانگير هستم؛ و مطمئن هم هستم هيچ راهي جز ازدواج نمي‌تونه مشكل من رو حل كنه؛ به علاوه، چون دغدغه‌ مذهبي هم دارم، هر چه كه مي‌گذره، بدتر ميشه! چون با گذشت زمان وضعم بدتر ميشه و از خدا و پيغمبر دورتر ميشم، و امكان ازدواجم با دختري كه مثل من فكر كنه كمتر ميشه، و اين تعويق در ازدواج بيشتر من رو ميكشونه به سمت خود ارضايي، و باز دوباره بدتر و بدتر! و اين سيكل معيوب همينجور ادامه داره تا من به قهقرا برم!!! ميخواستم يكي مثل خودم رو به من معرفي كنيد، كسي كه مذهبي هست و از كارش احساس گناه ميكنه، ولي گرفتار خود ارضاييه، تا با ازدواج با هم، هر دو نجات پيدا كنيم! و الا نه من خوب ميشم، نه اون خانم! ممنون ميشم اگه كمكم كنيد! منتظر پاسختون هستم! از يه طرف من بدون ازدواج نميتونم كنار بذارم، و از طرف ديگه هم به خاطر عواقبي كه اين كار در آينده من داره، مايل نيستم با دختري سالم و مذهبي ازدواج كنم، اين نامرديه! لذا ازتون ميخوام كه من و همسر آينده ام رو به هم برسونيد! اگر هم نميتونيد كمكم كنيد، باز هم بهم بگيد تا از اين انتظار در بيام.

خوشحاليم كه با جواني مذهبي هم صحبت هستيم كه حضور خداوند را در زندگيش احساس مي كند. همين كه اين مسأله برايتان دغدغه شده است و نسبت به آن حساس هستيد و علاقه مند به ترك آنيد، نشان دهنده اين است كه هنوز قلب و فطرتتان سياه نشده و اگر چه بنا بر خواهش نفس و تحريك شيطان مرتكب گناه شده ايد ولي روح زلالتان آشفته است و اشتياق دارد كه به سوي خدا باز گردد ، زيرا اگر از رحمت خدا دور بوديد، گناه را بدون هيچ دلمشغولي و نگراني اي انجام مي داديد و به قول معروف ككتان هم نمي‌گزيد؛ پس خوشبختانه هنوز نفس لوامه شما بيدار است و شما را به سوي خدا باز مي خواند. اين ويژگي مثبت خود را ناديده نگيريد. ما نيز به نوبه خود در كنار حرم كريمه اهل بيت در شهر قم براي شما جوانان مشتاق به پاكي و پاكدامني دعا مي كنيم و متقابلا محتاج دعاي خير شما هستيم.

پرسشگر محترم؛ زندگي يك بازي كامپيوتري نيست كه آدمي به خاطر يك اشتباه يا تكرار اشتباهاتش بسوزد و بگويد من ديگر باختم (Game Over) و همه چيز تمام شد. حتي در بازي هاي كامپيوتري هم پس از باختن، فرصت تكرار بازي نيز به شما داده مي شود (Continue) يعني ادامه بده و نا اميد نشو. پس هیچگاه فراموش نکنید که تا زنده هستيد و زندگي مي كنيد راه براي برگشت و جبران اشتباهات هست.

بايد بگوييم كه گناهي را كه شما مرتكب شده ايد (اگر چه گناه بزرگي است) اما به هيچ وجه بزرگتر و زشت تر و پليدتر از گناه يزيد عليه العنه الله نيست كه امام حسين عليه السلام را شهيد و اهل بيت او را آواره كرد، در حالي كه امام صادق عليه السلام مي فرمايند: اگر يزيد توبه مي كرد گناه او مورد بخشش خداوند مهربان قرار مي گرفت! بايد بدانيد كه بزرگترين، پليدترين، و زشت ترين گناه در عالم كه بنا به تصريح قرآن كريم غير قابل بخشش است و انجام دهنده آن به قعر آتش دوزخ سقوط خواهد كرد، «نااميدي از رحمت و بخشش خداوند مهربان است» پس گناه هر چه بزرگ باشد ولي شخص از آن توبه كند و بسوي خدا باز گردد خداوند با آغوش باز او را خواهد پذيرفت و نه تنها بر كارهاي زشت او را قلم عفو خواهد كشيد بلكه آنها را تبديل به ثواب خواهد نمود.
امیرالمومنین حضرت علي علیه السلام مي فرمايند : در شگفتم از كسي كه مي تواند استغفار كند و نا اميد است (نهج البلاغه، حكمت 87/ ترجمه دشتي). خداوند گناهان كافري كه حقيقتا توبه كند را مي بخشد ما كه مسلمانيم چرا نا اميد شويم. حقا و انصافا جايي براي نا اميدي براي يك مسلمان وجود ندارد. به ياد داشته باشيد كه راه توبه حقيقي براي بندگان هميشه باز است؛ و البته فراموش نكنيد كه هواي نفس و شيطان در اينجا از دو راه وارد مي شود كه انسان و آينده ابديش را به تباهي بكشاند : يكي اينكه بي جهت انسان را به بخشش خدا اميدورار مي كند و مي گويد گناه كن ،بعدا توبه مي كني و خداوند هم تو را مي بخشد كه اين بسيار خطرناك است؛ و راه ديگر اينكه تو را وسوسه مي كند و مي گويد تو ديگر غرق در گناه شده اي و خداوند ديگر تو را نمي بخشد، پس به گناهانت ادامه بده و اين هم بسيار خطرناك است. شيطان از هر راهي براي ضربه زدن به انسان وارد مي شود. در اين راه بايد بسيار مراقب بود و اسير وسوسه هاي شيطان و هواي نفس شد.آدمي كه حقيقتا قصد توبه داشته باشد بدون شك توبه اش قبول است و اين راه تا زماني كه بساط اراده و اختيار وجود دارد و انسان در اين دنياست براي هميشه باز است و نا اميدي در آن جايي ندارد. باز آي، هر آنچه هستي باز آي/گر كافر و گبر و بت پرستي باز آي/ اين درگه ما درگه نوميدي نيست/صد بار اگر توبه شكستي باز آي.
با نگاهي به تاريخ دنيا متوجه خواهيد شد كه بي تحركي و نا اميدي هيچ مساله اي را تاكنون حل نكرده است و نمي كند. در مواجهه با مشكلات زندگي اگر تلاش نكنيد يا با چند شكست نا اميد شويد و زانوي غم بغل بگيريد هيچ تغييري نمي توانيد در زندگي خود ايجاد كنيد و هيچ گاه به مقصود خود نخواهيد رسيد و در آينده حسرت روزهايي را خواهيد خورد كه ميتوانستيد براي ساختن زندگي زيباتر و بهتر تلاش كنيد و تلاش نكرديد. و ان ليس للانسان الا ما سعي. براي انسان بهره اي جز سعي و كوشش او نيست. آيه شریفه 39 سوره مباركه نجم.

امر ازدواج و انتخاب همسر براي نسل جوان از اهميت بالايي برخوردار است. موفقيت يا عدم موفقيت در اين امر مقدس و درعين حال حساس، تعيين كننده سرنوشت جوانان است و سلامت جسم و روان و پيشرفت هاي مادي و معنوي آنان در عرصه هاي اجتماعي، ارتباطي تنگاتنگ با درستي يا نادرستي انتخاب همسر و پايداري يا ناپايداري ازدواج دارد. آرزوي هر مردي است كه با زني پاك و مومن ازدواج كند.
چرا مي گوييد «به خاطر عواقبي كه داره، مايل نيستم با دختري سالم و مذهبي ازدواج كنم چون نامرديست». به نظر مي رسد اين گفته بيشتر به خاطر احساس گناهي است كه در شما شكل گرفته و فكر مي كنيد لياقت دختري پاك و مومن را نداريد. ولي بايد اين تفكر را اصلاح كنيد. چون اين لياقت را داريد.شما جواني مذهبي هستيد كه دغدغه ديني داريد و روي مسائل شرعي حساس هستيد. پس شما هم جوان پاك و مومني هستيد . چرا به خاطر انجام يك گناه مي خواهيد خود را از دايره انسان هاي پاك خارج كنيد. بدون شك شما صفات مثبت فراواني در خود داريد و نبايد به خاطر يك كار اشتباه، آن ها را ناديده بگيريد. انسان ها در طول زندگي اشتباه مي كنند، چون معصوم نيستند و ممكن الخطا هستند. خدا هم راه توبه را براي همين باز گذاشته است. آدمي وقتي حقيقتا توبه كند و شرايط آن را به جا آورد ديگر آلوده به گناه نيست و همانگونه كه در بالا گفته شد حتي گناهان قبليش هم تبديل به ثواب مي شود. خداوند توبه كاران را دوست دارد.
گفتید به خاطر عواقبی که داره نمی خواهم با دختری سالم و مذهبی ازدواج کنم. ما از شما می پرسیم چه عواقبی؟ حتما براي خود عواقب منفي تراشيده ايد. در حاليكه اگر دقيق شويد مي بينيد اشتباه مي كنيد و برعكس خواهيد ديد چه زندگي شيريني برايتان رقم خواهد خورد. پس از ازدواج به راحتي اين عمل را ترك خواهيد كرد و تمام گناهان قبليتان در اين زمينه هم بخشيده خواهد شد و همسري پاك و مومن نصيبتان خواهد شد كه همواره در كنارتان خواهد بود و زندگيتان را آرام و بي دغدغه خواهد كرد. داشتن همسری پاک و مومن یکی از بزرگترین نعمت های خداست.

پرسشگر گرامی؛ انسان با ايمان حق ندارد گناهانش را براي ديگري بيان كند، و بايد در خلوت خويش با خالق خويش در ميان بگذارد و از او طلب استغفار كند. شما خود مي دانيد كه از لحاظ شرعی و ديني اقرار به گناه در نزد ديگران بدتر از انجام آن در خلوت است. چون قبح گناه را مي ريزد و باعث نا امني فضاي رواني جامعه مي گردد. شما كه روي اين گناه حساس هستيد و مي دانيد چه عمل زشتي است چطور مي گوييد مي خواهم با دختري ازدواج كنم كه مذهبي باشد! و اين عمل را هم انجام دهد! شايد الان متوجه نباشيد ولي بعدها كه شهوتتان فروكش كرد ممكن است از اقدامي كه كرده ايد پشيمان شويد و اين سوالات به شما هجوم بياورد :
1. همسر من زن پاكي نيست و گناهكار است؟ شايد گناه هاي ديگري هم انجام مي دهد كه من با خبر نيستم؟
2. شايد قبل از ازدواج علاوه بر خود ارضايي، رابطه جنسي هم با مرد ديگري برقرار كرده باشد؟
3. شايد مرا دوست ندارد و با مرد ديگري هم در ارتباط است؟
4. كاش با دختري پاك و مومن ازدواج مي كردم؟
و اگر دختر هم مطلع باشد، همين سوالات نيز براي دختر پيش مي آيد. شايد شوهر من ...
از اينها هم بگذريم هيچ پسر و دختر مذهبي پيدا نمي شود كه اقرار به اين گناه كند زيرا مي داند اين اقرار چه عواقب بدي بر روي زندگي آينده اش خواهد گذاشت. پس از اين فكر بيرون بياييد و سعي كنيد در اقدامتان براي ازدواج نهايت دقت را بكنيد و زني نجيب و با ايمان و پاك انتخاب كنيد تا زندگي دنيايي و اخرويتان در كنار ايشان تامين شود.
لازم به ذکر است مركز ما پاسخگوي سوالات تربيتي، ديني، اخلاقي، سياسي و ... افراد است و مکان همسریابی نیست.

با توجه به توضیحات بالا، اگر شما نمي توانيد شهوت خود را كنترل و مدیریت كنيد و به گناه مي افتيد و نياز به ازدواج داريد بر شما واجب است كه ازدواج كنيد و بايد اين موضوع را با خانواده خود مطرح كنيد و تمام تلاش خود را براي فراهم شدن شرايط ازدواج بكنيد (یافتن شغل و کسب درآمد و ...). نشستن و دست روی دست گذاشتن و کاری انجام ندادن و فقط گفتن اینکه من نیاز به ازدواج دارم راه به جایی نخواهد برد. باید برای فراهم کردن زمینه ازدواج تلاش نمود و توکل بر خدا کرد و از او استمداد طلبید و در این راه نیز صبر و تحمل لازم را باید داشت تا به نتیجه رسید.

در زمينه ترك خود ارضايي هم نگران نباشيد، زيرا اين مشكل (استمنا) با تلاش و اراده و جدیت و توکل به خدا، قابل درمان است، و نمونه هاي فراواني موفق به ترك اين عمل شده اند و شما هم می توانید یکی از آن ها باشید. با مراجعه به لینک زیر نیز می توانید اطلاعات جامعی در زمینه خود ارضایی و راه های ترک آن، کسب نمایید :
http://moshavereh.porsemani.ir//term30

نویسنده : علی حسینعلی پور

منبع: سایت پرسمان دانشجویی

افزودن دیدگاه جدید

.