آیا خود ارضايي، باعث آسيب به پرده بكارت مي شود؟

پرسش:

آیا خود ارضايي، باعث آسيب به پرده بكارت مي شود؟

پرسشگر محترم، ابتدا لازم به ذکر است که خود ارضایی عملی حرام است و آسیب های جسمی و روحی فراوان دارد و باعث ایجاد اضطراب (مانند اضطرابی که در سوال شما نمود دارد) در فرد خواهد شد؛ و اگر کسی مبتلا به آن شده باشد شایسته است تمام تلاش خود را برای ترک آن انجام دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خود ارضايي و آسيب ها و راه هاي درمان آن، به لینک زیر مراجعه نمایید :
خود ارضايي و آسيب ها و راه هاي درمان آن

اما در پاسخ به سوال شما باید بگوییم، در صورتیکه فرد، جسم خاصي مانند انگشت خود يا ... را داخل واژن كرده باشد یا خود ارضایی با مالش بسیار شدید همراه باشد، امکان آسیب به پرده بکارت وجود خواهد داشت؛ این آسیب را نیز تنها متخصص زنان و زایمان، با انجام معاینات لازم، می تواند تشخیص دهد و خود فرد قادر به تشخیص آسیب پرده بکارت نخواهد بود.

پرده بكارت حدود سه تا پنج سانتيمتر در عمق لبه هاي کوچک فرج قرار دارد. در قسمت مرکزي آن، سوراخ نامنظمي است که خون پريودی از آن خارج مي شود. در افراد مختلف ميزان الاستيسيته يا كششي بودن پرده و همچنين اندازه و نوع سوراخ مركزي آن متفاوت است و حتي در بعضي موارد پس از ازدواج و انجام نزديكي هيچ گونه پارگي صورت نمي گيرد، زيرا كشش پرده زياد است و يا سوراخ مركزي آن بزرگ است؛ اما در مواردي كه پارگي پرده رخ دهد، سوراخ مذکور از بين مي رود و اصطلاحا گفته مي شود، ازاله بکارت روی داده است، یعنی پرده بکارت، زایل (از بین بردن) شده است.
موفق باشيد. باز هم با ما مکاتبه کنید.

نویسنده : گروه روانشناسی و مشاوره پرسمان

منبع: سایت پرسمان دانشچویی

افزودن دیدگاه