تاثیر شرایط آمیزش بر جنین

پرسش:

سلام، آيا كيفيت آميزش، بر فرزند آينده از نظر ديني و يا علمي تاثير دارد؟ مثلا آيا در دين يا علم تجربي آموزه ای وجود دارد که اگر در فلان شرایط عمل جنسی و سکس را انجام دهید بچه تان فلان تاثير را مي گيرد؟

با سلام و عرض ارادت خدمت شما پرسشگر گرامي از اينكه با ما سخن مي گوئيد خرسنديم و اميدواريم كه ارتباط شما با اين مجموعه تداوم داشته باشد. پرسشگر گرامي نه تنها كيفيت آميزش زن و شوهر بر جنين تاثير گذار است، بلكه زمان و مكان نزديكي هم بر جنين موثر است و به همين دليل است كه در روايات اسلامي مواردي با عنوان مستحبات و مكروهات زناشويي ذكر شده است كه اين موارد را مي توانيد در مكاتبات بعدي از ما بخواهيد.
درباره سوال شما بايد بگويم علاوه بر اينكه حالات رواني و كيفيت آميزش آنان بر جنين تاثير گذار است، نوع تغذيه، حالات رواني قبل از آميزش، خستگی زن و مرد و... نيز بر روي جنين موثر است. در زندگاني رسول اكرم (ع) ديده مي شود كه براي انعقاد نطفه حضرت زهرا (ع) به امر خداوند چهل روز از حضرت خديجه فاصله گرفت و پس از چهل روز عبادت و روزه داري ، با غذايي كه از بهشت آورده شد افطار كرد ، آنگاه نطفه حضرت زهرا (ع) منعقد شد . شايد با تاسي از همين سنت حسنه باشد كه عده اي از بزرگان سفارش مي كنند كه والدين پيش از بچه دار شدن روزه بگيرند يا عبادت خاصي را انجام دهند. در متون اسلامي، به پدران و مادران سفارش شده است كه در حين نزديكي با وضو بوده و به ياد خدا باشند. بديهي است ياد خدا موجب آرامش قلب مي شود و در فرزند اثر مثبتي خواهد داشت . همچنين رغبت و ميل قوي جنسي زوجين ، در زيبايي جنين و هوشمندي وي اثري قطعي خواهد نهاد . ترس و اضطراب والدين به هنگام عمل زناشويي ، بدترين تاثير را بر روي طفل مي گذارد ؛ همانگونه كه آرامش خاطر پدر و مادر ، تاثير بس نيكو در فرزند مي نهد .
تاثير خستگي زياد ، روي جنين كاملا محسوس است و او را ضعيف و رنجور مي كند .در حديثي از معصومين (ع) نقل شده است كه فرموده اند : در شبي كه از مسافرت بر مي گرديد و همينطور در شبي كه مي خواهيد به مسافرت برويد ، نزديكي نكنيد .
در ساعات اوليه شب با جسمي خسته و شكمي پر ، آميزش صورت نگيرد ، بلكه در ساعات پاياني شب كه خستگي جسم تا حد زايل و شكم نيز خالي شده انجام شود . تجربه نشان داده است فرزنداني كه نطفه آنها در ساعات پاياني شب منعقد مي شود از هوش بيشتري برخوردارند. از امام صادق نقل شده كه فرمودند: در شب ، زفاف كنيد و در روز وليمه دهيد .
مكان انعقاد نطفه اهميت زيادي دارد . اگر در مكاني كه انعقاد نطفه انجام مي گيرد بچه اي بيدار باشد فرزند ي كه بدنيا مي آيد نامطلوب است . تصاويري كه بر روي ديوار است اگر توجه زن و مرد در هنگام انعقاد به آن تصاوير باشد برروي فرزند اثر مي گذارد . مثلاً حضرت شعيب براي آنكه گوسفنداني سياه و سفيد بدست آورد هنگام انعقاد نطفه گوسفندان آنها را در مكان سياه و سفيد نگهداري مي كردند . زن و مرد سفيد پوستي بچه اي سياه پوست بدنيا آوردند بعد از تحقيقات انجام يافته متوجه شدند كه در شب انعقاد نطفه در آن مكان قاب عكس مرد سياه پوستي بوده و زن توجه به آن قاب عكس پيدا كرده بود .
طبق مطالب بالا مي توان گفت روحيات ، مكان، زمان، تصاوير ذهني و احساسات هنگام انعقاد نطفه زن و شوهر اهميت زيادي دارد . به خاطر همين مسئله است كه اسلام به عروس و داماد سفارش مي كند در شب زفاف دعا هاي مخصوص و نماز بخوانند و در مكانها و زمان هاي خاص با يكديگر آميزش داشته باشند.
باز با ما سخن بگوئيد.

نویسنده:محمد صادق آقاجانی

منبع: سایت پرسمان دانشجویی

افزودن دیدگاه

لطفا پاسخ سوال را بنویسید.