طرز تهیه پورۀ میوه ها

طرز تهیه:
1- یک عدد سیب یا گلابی را پوست گرفته ، به چهار قسمت تقسیم کنید و هسته های آن را درآورید .
2- به صورت تکه های نازک ببرید ، و در یک قابلمۀ کوچک حاوی 15 میلی گرم ، یا یک قاشق غذا خوری - شیر مادر یا شیر خشک بریزید - در آن را ببندید و مدت 10 دقیقه به صورت ملایم بجوشانید تا نرم شود .
* برای استفاده از ماکروویو ، سیب یا گلابی را در ظرف مخصوص ماکروویو حاوی آب ، شیر مادر یاشیر خشک بریزید . روی آن را با سلفون نازکی بپوشانید . روی سلفون ،سوراخی ایجاد کنید و مدت 3 دقیقه با تمام قدرت (100درصد) بپزید . ظرف را بیرون آورده ، مدت 5 دقیقه صبر کنید ، سپس مواد را از یک الک رد کنید . بگذارید سرد شود و طبق دستور قبل ، آن را به کودک بدهید .
3- از یک الک با فشار رد کنید . با قاشق ، مقدار کمی از پوره را در ظرفی ریخته ، آن را بچشید و اگر لازم است ، بگذارید سرد شود . آن را بسته بندی کنید و در یخچال قرار دهید و ظرف مدت 24 ساعت آن را مصرف کنید .
- هنگامی که کودک شما در حدود 4 تا 5 ماهگی ، آمادگی خوردن غذاهای جویدنی را پیدا می کند ،با دادن غذا به اندازۀ یک قاشق چای خوری آغاز کنید و به تدریج ،دوبار در روز و سرانجام ،سه وعده در طی یک روز ، به او غذا بدهید .
هشدار: برای اولین بار ، کودک را باید از حدود 5 تا 6 ماهگی با میوه ها ی توت مانند نرم آشنا کنید ؛به صورت تکه های بسیار کوچک به او بدهید ؛ زیرا بعضی از کودکان ممکن است نسبت به این پوره ها حساسیت داشته باشند . همیشه پوره ها را با دقت الک کنید (از صافی رد کنید) تا هسته های میوه از آن جدا شود .

افزودن دیدگاه جدید

.