روش پخت لازانیا با مایکروفر

مواد مورد نیاز :
گوشت چرخ کرده ۳۰۰ گرم
لازانیا ۶۰۰ گرم
پنیر پیتزا ۴۰۰ گرم
سس گوجه فرنگی قدری
رب گوجه فرنگی ۳ قاشق سوپخوری
پیاز داغ عسلی ۴ قاشق سوپخوری
فلفل سبز دلمه ای ۲ عدد
قارچ ۲۰۰ گرم
آب ۲ لیتر
زعفران ۰.۵ قاشق مرباخوری
کره ۲۵ گرم
روغن ۱ قاشق سوپخوری
فلفل قدری
نمک قدری

طرز تهیه مایه گوشت :
گوشت چرخ کرده ، فلفل دلمه ای ، قارچ ، پیاز داغ ، نمک و فلفل را مخلوط کرده آن را به مدت ۱۰ دقیقه با قدرت ۱۰۰% داخل مایکروفر قرار می دهیم . سپس مقداری از رب گوجه فرنگی را در ظرف دیگری با آب جوش حل کرده مقداری زعفران و کره به ان اضافه کرده و ان را به مدت ۳-۲ دقیقه در مایکروفر قرار می دهیم و ان را به مایه فوق اضافه کرده روی ظرف را پوشانده و مجددا به مدت ۵ دقیقه با قدرت ۱۰۰% داخل مایکروفر قرار می دهیم .

طرز تهیه لازانیا لازانیا با مایکروفر:
یک ظرف مناسب انتخاب کرده آب را داخل آن ریخته و به مدت ۱۰ دقیقه با قدرت ۱۰۰% داخل مایکروفر می ریزیم تا آب به جوش آید . سپس مقدار کمی روغن مایع ( یک قاشق غذا خوری ) و نمک به آب اضافه کرده و ورقه های لازانیا را داخل آن قرار می دهیم و ظرف را به مدت ۸-۶ دقیقه با قدرت ۱۰۰% داخل مایکروفر قرار می دهیم . سپس آن را آبکش می کنیم .
یک تابه مناسب انتخاب کرده و یک لایه از ورقه های لازانیا را داخل آن قرار داده روی آن را مقداری سس گوجه فرنگی ریخته و سپس یک لایه از گوشت و یک لایه پنیر می ریزیم . بدین ترتیب می توان لایه ها را دو بار تکرار کرد. درب ظرف را گذاشته و آن را به مدت ۵ دقیقه با قدرت ۱۰۰% داخل مایکروفر قرار می دهیم . سپس درب ظرف را برداشته و ۵ دقیقه دیگر با قدرت ۱۰۰% آن را داخل مایکروفر قرار می دهیم .
بدین ترتیب غذا آماده است.

 

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.