انواع میگران و راه های درمان آن

درمان میگرن

دکتر فاطمه امینی در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سردرد در طب ایرانی سودا نام دارد که تقسیم‌بندی آن با طب مدرن فرق دارد اما شباهت‌هایی نیز باهم دارند.
وی افزود: در طب ایرانی میگرن به چندین نوع ازجمله میگرن سرد، گرم، تر، خشک و با مشارکت معده یا رحم یا به دلیل حالات روحی و روانی تقسیم می‌شود.
امینی ادامه داد: طب سنتی برای هر یک از این سردردها بر اساس مزاج و یا سن فرد یک نوع درمان متفاوت ارائه می‌کند چون در طب مدرن بیماری را درمان می‌کنیم اما در طب سنتی بیمار درمان می‌شود یعنی درمان هر فرد با فرد دیگر فرق می‌کند.
این متخصص طب ایرانی اظهار داشت: سردردهای گرم یعنی اینکه فرد به دلیل قرار گرفتن در معرض آفتاب و یا مصرف یک نوع ماده غذایی گرم به سردرد مبتلا می‌شود.
وی در خصوص سردردهایی که به دلیل مشکلات معده ایجاد می‌شوند گفت: این نوع سردردها با مصرف موادی مانند پیاز یا سیر و یا در اثر پرخوری شدت می‌گیرند.
امینی اضافه کرد: سردرد به دلیل مشکلات روحی و یا رحمی نیز از دیگر سردردهای شایع است که سردرد به دلیل مشکلات رحمی در هنگام عادت ماهیانه ایجاد می‌شود.
وی در خصوص درمان میگرن به روش طب سنتی گفت: ابتدا باید سلامتی حفظ شود یعنی راه‌های پیشگیری اجرا شود که در این مورد مواردی ازجمله هوا، مواد غذایی، خواب، ورزش و دفع مواد زائد از بدن لحاظ می‌شود.
امینی ادامه داد: پس باید بهداشت فردی رعایت و عوامل ایجادکننده میگرن حذف شود.
این متخصص طب ایرانی افزود: درمان میگرن در طب سنتی بسته به نوع سردرد و بیمار، با تجویز مواد غذایی خاص، مصرف دارو شامل گیاهی، حیوانی مانند روغن کوهان شتر یا شترمرغ و مواد معدنی مانند نمک و اعمال دستی ازجمله حجامت، زالو درمانی و ماساژ انجام می‌شود.
وی اضافه کرد: طب سوزنی جزو طب مکمل حساب می‌شود و در صورت نیاز برای درمان میگرن استفاده می‌شود.
امینی بابیان اینکه در طب ایرانی، اصل نخست حفظ سلامتی و پیشگیری است گفت: طب سنتی یک تخصص در پزشکی است و مردم نباید به مراکز غیر معتبر مراجعه کنند.

 

افزودن دیدگاه جدید

.