جلوگیری از سفیدی مو با روغن سیاه دانه

روغن سیاه‌دانه در پیشگیری از سفید شدن مو مفید است.
 تغییر عادت‌های غذایی و عدم استفاده از غذاهای سرد و تر مانند مرغ، ماهی همچنین ماساژ Massage روغن سیاه‌دانه به کف سر به مدت یک سال برای سفید شدن زودرس موها مفید است.
 دکتر لیلا شیر بیگی متخصص طب ایرانی اظهار داشت: در منابع طب سنتی ایران آمده سفید شدن مو از غلبه سردی بر دماغ (مغز) است.
به گفته وی برای جلوگیری از سفید شدن مو در افراد باید اقداماتی را انجام دهیم که طبع بدن را از سردی به سمت گرمی گرایش دهیم. البته باید طبع کل بدن گرم شود تا به‌طور کامل از سفید شدن زودرس مو جلوگیری کرد.
این متخصص طب ایرانی بابیان اینکه درمان‌های طب سنتی به‌آرامی صورت می‌گیرد ولی تداوم آن بیشتر است، افزود: افرادی سفیدی زودرس موها شده‌اند، حداقل یک سال منع غذایی دارند و از مصرف مواد غذایی سرد باید خودداری کنند تا بدن آرام‌آرام دچار تغییر شود و طبع بدن از سردی به گرمی تمایل پیدا کند
دکتر شیر بیگی بابیان اینکه طب سنتی بیماری را درمان می‌کند نه سرکوب، عنوان کرد: در درمان‌های طب سنتی باید افراد صبور باشند و این‌طور نیست که پزشکان به آن‌ها دارو یا غذایی تجویز کنند و در مدت کوتاهی بهبودی کامل را کسب کنند.
وی بیان داشت: تغییر عادت‌های غذایی و استفاده از روغن‌مالی‌های گرم در نواحی که موها سفید شده و عدم استفاده از غذاهای سرد و تر مانند مرغ، ماهی، لبنیات ازجمله ماست و دوغ موجب می‌شود که موهایشان بیش‌ازحد سفید نشود.
این متخصص طب ایرانی  اضافه کرد: اگر افراد روغن سیاه‌دانه را به مدت یک سال به کف سر بمالند و ماساژ بدهند، موهای سفید آن‌ها از بین می‌رود البته مصرف هلیله سیاه با نظر پزشک Doctor طب سنتی می‌تواند برای درمان سفید شدن موها مفید باشد.

منبع:سایت جامع طب سنتی ایرانی