من زن دارم ولي با كسي كه عاشقش بودم و شوهر داره با تلفن در ارتباطيم راهنماييم كنيد

خيلي بهتر بود كه در نامه‌ي خود به اين نكته نيز اشاره مي‌كرديد كه آيا عشق و علاقه شما به قبل از ازدواج آن خانم با شوهرش بر مي‌گردد يا نه؟ اگر قبل از ازدواج او با شوهرش به او علاقه‌مند بوده‌ايد حال اين سؤال مطرح مي شود كه چرا علي رغم اين كه عاشق آن بوده ايد ولي با اين حال با او ازدواج نكرده‌ايد؟ دانستن علت يا علل عدم ازدواج شما مي‌تواند ذهن‌تان را به اين نكته معطوف كند كه حتماً موانعي در پيش بوده كه شما به هم نرسيده‌ايد و الا با هم ازدواج مي‌كرديد و در بستري مناسب، صميمانه‌ترين ارتباطات مشروع را با هم پيدا مي‌كرديد. حالا وقتي به خاطر وجود برخي موانع، شما از رسيدن به يكديگر و ازدواج با هم محروم شده‌ايد و نهايتاً هر كدام‌تان به فرد ديگري ازدواج نموده‌ايد طبيعتاً، ديگر منطقي نيست كه با يكديگر خارج از چارچوب‌هاي شرعي، ضوابط عقلي، ملاحظات عرفي و تعهدات ازدواج ارتباطي داشته باشيد چون به هر حال، با ازدواج هر دوي شما با فرد ديگر، يك مانع بسيار بزرگ جدي بر موانع قبلي اضافه گردد و عملاً ارتباط شما و ادامه آن غير ممكن مي‌گردد. ادامه ارتباط به صورت تلفني،  آن هم پنهاني نه تنها هيچ كمكي به شما نمي‌كند و شما را به وصال معشوق‌تان نمي‌رساند بلكه، بزرگ‌ترين و بدترين آسيب‌ها و پيامدهاي منفي را به دنبال دارد. به اعتقاد ما وقتي مانع جدي بر سر وصال شما با آن زن شوهردار وجود دارد، طبيعتاً بايستي از هر گونه ارتباطي با وي به هر انگيزه و هدفي بپرهيزيد و او را كاملاً به ورطه‌ي فراموشي بسپاريد تا در زندگي به آرامش برسيد. هرگونه نشخوار ذهني، خيال‌پردازي و يا ارتباط بيشتر، به منزله‌ي سمّ مهلكي است كه نه تنها زندگي شما را از هم متلاشي مي‌كند بلكه، زندگي آن خانم را نيز در معرض نابودي قرار مي‌دهد. ضمن اين كه تجربه نشان داده است كه ارتباط شما هيچگاه در همين حد باقي نمي‌ماند و روز به روز بيشتر و دامنه‌ي آن گسترده‌تر مي‌گردد و ممكن است به تدريج به روابط جنسي نامشروع هم ختم گردد كه در اين صورت، آسيب‌هاي به مراتب سخت‌تر و شديدتري در انتظارتان خواهد بود. اگر روزي ارتباط نامشروع شما آشكار گردد در آن موقع، رسواي عالَم و آدم خواهيد شد و مجازاتي مثل اعدام در انتظارتان خواهد بود چرا كه مجازات ارتباطي جنسي زن و مرد متأهل به چيزي كمتر از مرگ، آن هم به شديدترين نوع آن نيست.

هر چه بيشتر به عواقب سوء جسماني، رواني، آثار و پيامدهاي منفي و آسيب‌هاي فراوان ارتباط‌تان يا زن شوهردار بينديشيد و نسبت به عواقب آن خوب فكر كنيد. تفكر و مطالعه درباره عواقب و آثار سوء دنيوي و اخروي اين عمل، شما را در تصميم¬تان و تلاش براي قطع ارتباط كمك خواهد كرد و انگيزه¬تان را افزايش مي دهد. اگر بدانيد كه با اين ارتباط گناه‌آلود چه آسيب‌هاي وحشتناكي به پيكره خود و روح و روان خويش و به زندگي آن زن وارد مي‌نماييد و در صورت بر ملا شدن، چه آبروريزي بزرگي اتفاق خواهد افتاد، هرگز تن به چنين كاري نمي‌داديد و فرسنگ¬ها و كيلومتر¬ها از آن فاصله مي‌گرفتيد و تحت هيچ شرايطي خود را درگير اين قبيل روابط حساس نمي‌كرديد.

لحظه‌اي خود را جاي شوهر اين خانم قرار دهيد، آيا به او اجازه‌ي مي‌داديد چنين رابطه‌اي را با مرد بيگانه برقرار كند و آيا به همسر خود نيز اجازه‌ي اين گونه روابط پنهاني مي‌دهيد؟ اين را بدانيد كه خورشيد هميشه پشت ابر نمي‌ماند و ياد زماني بيفتيد كه روزي تمام اين ارتباطات و صحبت كردن‌هاي تلفني و ابراز علاقه-هاي پنهاني برملا شود و باعث جنگ و جدال شديدي بين شما و شوهر اين خانم يا خانواده‌ي او و بالعكس گردد. بنابراين بهتر است با تنظيم يك ترازنامه‌ي اخلاقي و ترسيم عاقبت و همه‌ي آثار سوء آن، انگيزه‌ي خود را براي ترك عمل گناه‌آلود و قطع ارتباط‌تان بالا ببريد.

ناگفته نماند كه ادامه‌ي ارتباط‌تان، صحبت كردن‌ها، ابراز علاقه متقابل و تدوام اين گونه روابط غير شرعي، باعث مي‌شود كه ناخودآگاه، شما و آن خانم تخليه هيجاني شويد و ديگر حال و حوصله همسران‌تان را نداشته باشيد و خداي نكرده محبت‌تان نسبت به همسران‌تان كم گردد و در نتيجه‌ي آن، در زندگي دچار اختلافات عديده‌اي گرديد و زندگي هر دوي شما به تباهي كشيده شود كه در اين بين گناه شما و آن خانم شديدتر خواهد بود چرا كه شما با ادامه‌ي ارتباط‌تان باعث نابودي زندگي همسران‌تان گرديده‌ايد و در حق آنها به نوعي مرتكب ظلم و ستم و خيانت گرديده‌ايد..

براي اين كه از آسيب‌هاي اين گونه روابط گناه‌آلود در امان بمانيد توصيه مي‌شود با در نظر گرفتن همه‎‌ي اين نكات، سعي كنيد همه‌ي زمينه¬هاي ارتباطات پنهاني و تلفني‌تان را از بين ببريد و هيچ¬گاه با او تماس نگيريد و اجازه تماس مجدد را نيز به او ندهيد.

يادتان باشد شما و آن خانم با ازدواج با همسران‌تان قانوناً و شرعاً متعهد شده‌ايد كه به اصول و مباني ازدواج و زندگي مشترك خود با همسران‌تان متعهد باشيد از اين روي، ارتباط گناه‌آلود شما با آن خانم زير پا گذاشتن همه‌ي تعهدات ازدواج تلقي مي‌گردد.

منبع: مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی

افزودن دیدگاه جدید

.