پیاده روی سن و سال نمی شناسد

پیاده روی اربعین

از آنجایی که گمان می شود تمام این مدت ۳ روز و ۲ شب را باید پیاده روی کرد، عده ای گمان می کنند خانم ها یا افراد مسن نمی توانند پیاده روی کنند، اما با نگاهی به اطراف خود خواهید دید که جمعیت خانم ها و همچنین افراد مسن کم نیستند بلکه بعضی از خانم ها با بچه ای در آغوش یا افرادی با معلولیت جسمی این مسافت بلکه بیشتر از آن ( از شهرهایی مثل بصره ۱۴ روز پیاده روی تا کربلا ) را طی میکنند. هرچند که ماشین هایی هم بین راه وجود دارد که زائرینی که از ادامه ی پیاده روی ناتوان شده اند را به مقصد برسانند اما در کل، حضور در بین جمعیتی که همگی باهم به سمت هدفی خاص در حال حرکت هستند معمولاً طی مسیر را برای انسان راحت می کند. پس پیاده روی سن و سال نمی شناسد چرا که عشق ابا عبدالله (ع) سن و سال نمی شناسد!

امنیت در طول مسیر

امنیت بین نجف تا کربلا خیلی خوب است و در سنوات گذشته در این مسیر انفجار یا خرابکاری اتفاق نیفتاده است هرچند که در مسیر بغداد- کربلا موردهایی از نقض امنیت وجود داشته است. اما مسیر پیاده روی نجف تا کربلا جزء امن ترین مسیرهای منتهی به کربلاست و تقریباً می توان گفت از امنیت شهر نجف و همچنین مسیر آن تا کربلا و شهر کربلا مخصوصاً منطقه ای که اطراف حرمین است خیالتان راحت باشد. انشاالله اتفاق ناگواری نخواهد افتاد

در تمام سفرهای گذشته که توفیق حضور داشتم هیچوقت در مسیر نجف به کربلا کوچکترین نا امنی یا انفجاری ندیدم.

الحق و الانصاف ارتش و پلیس عراق برای امنیت این مسیر خیلی زحمت می کشند.

دقت کنید هرچه به کربلا نزدیک تر می شوید تعداد ایست و بازرسی ها به قول عربها، سیطره ها بیشتر می شود. مخصوصا اینکه هر سال از راه دورتری ورودی های شهر کربلا را میبندند، برای مثال سالهای اول ۵ تا ۱۰ کیلومتری کربلا بسته میشد، اما با افزایش جمعیت و تهدیدهای سلفی ها، در این سالهای اخیر، ۲۰ تا ۴۰ کیلومتری ورودی شهر کربلا بسته می شود.

و امکان ورود هیچ وسیله ی نقلیه ای وجود ندارد مگر سرویسهای عتبه و کامیونهای ارتش و موتورهای بارکش.

? تجربیات پر کاربرد سفر  اربعین ? برای مسافرین اربعینتون ارسال کنید.

روح الله کرمی راد

منبع: سایت اربعین

افزودن دیدگاه جدید

.