مزه دار کردن زیتون

 زیتون پرورده

زیتون یکی از دورچین های خوشمزه و چاشنی و مزه در کنار غذاها محسوب می شود و به عنوان پیش غذا هم استفاده می شود به دلیل طعم تلخی که برخی از زیتون ها دارند شاید برای بسیاری از افراد ناخوشایند باشد زیتون دارای خواص گوناگون و مفید است ما روش های مزه دار کردن زیتون را در این مطلب پرشین وی برای شما آماده کرده ایم

مزه دار کردن زیتون

میوه زیتون به تنهایی خوشمزه ست ولی اگه اونو با مواد و ادویه های خاصی مزه دار کنین , بازم میتونه خوشمزه و باب طبع کسانی بشه که از طعم زیتون فراری هستن. در زیر چند روش ساده برای مزه دار کردن زیتون رو آموزش میدم که البته با زیتون پرورده ای که مرسوم هست در ایران , فرق میکنه : برای شروع شما نیاز به زیتون سبز و درشت دارین . بهتره اگه مقدار زیاد زیتون میخرین همیشه از فروشنده مقداری از آب زیتون رو هم بگیرین و زیتون ها رو داخل اون نگهداری کنین .

مراحل مزه دار کردن زیتون

– زیتون آب زیتون سماق سرکه روغن زیتون سرکه سفید . – زیتون آب زیتون روغن زیتون گلپر سرکه سفید . – زیتون آب زیتون روغن زیتون سرکه سفید ۲ حبه سیر پوست کنده . ( این نوع زیتون خیلی خوش خوراک و خوش طعم میشه و طعم خیلی ملایم سیر به خودش میگیره ) – زیتون رب انار ترُش گلپر روغن زیتون . – زیتون تمرهندی گلپر روغن زیتون . – زیتون سرکه سفید آب و نمک . ( روش باستانی و باز کننده اشتها )

بیشتر بدانید از خواص زیتون

زیتون‌ها سرشار از اسیدهای چرب تک غیراشباع هستند. این اسیدهای چرب در واقع نوعی چربی هستند که موجب کاهش LDL (کلسترول بد) و در عین حال حفظ HDL (کلسترول خوب) می‌شوند. از طرفی خواص آنتی‌اکسیدانی بسیار قوی پلی‌فنول‌های موجود در زیتون از استرس اکسیداتیو و التهاب مزمن که از عوامل مهم ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی هستند، محافظت می‌کنند.

علاوه بر این‌ها شواهد درازمدت نشان داده است، افرادی که روزانه روغن زیتون فوق بکر مصرف می‌کنند، کمتر در معرض خطر ابتلا به حمله‌ی قلبی، فشارخون بالا و مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلب و عروقی نسبت به افرادی که از این روغن استفاده نمی‌کنند، هستند.
زیتون‌ و بهبود جریان خون

ترکیبات گیاهی موجود در زیتون می‌توانند تولید اکسید نیتریک را افزایش دهند و در نتیجه عملکرد عروقی را با افزایش جریان خون به سمت عضلات شما بهبود بخشند. این اتفاق هم برای سلامت کوتاه مدت و هم درازمدت شما سودمند است، زیرا گردش خونِ بهتر همه چیز را تحت شعاع قرار می‌دهد؛ از دویدن در ورزشگاه گرفته تا کاهش خطر بیماری‌های مزمن.

علاوه بر این، برخی از انواع زیتون‌ها می‌توانند تا ۲۵٪ از نیاز بدن شما به آهن را فراهم کنند. این ماده‌ی معدنی برای بدن بسیار مهم است زیرا به حمل و رساندن اکسیژن به اندام‌ها کمک می‌کند.

زیتون‌ و تقویت استخوان‌ها

پلی‌فنول‌های موجود در زیتون همچنین می‌توانند با کاهش تخریب بافتی، باعث افزایش تراکم استخوان‌ها شوند. علاوه بر این، دیده شده است که رژیم‌های مدیترانه‌ای با خطر کمتر شکستگی استخوان‌ها در افراد مسن همراه هستند.

افزودن دیدگاه جدید

کلمه «یا مهدی» را تایپ نمایید