استناد مطالب به اعجاز علمی قرآن

0 27

 سلام و خسته نباشید مطلبی در مورد اعجاز علمی قران در ارتباط با تحقیقات یک گروه ژاپنی بر روی انجیر و زیتون خواندم ولی هیچ آدرس یا اطلاعاتی از این گروه تحقیقاتی در اینترنت وجود ندارد. شکی نیست که قران رموز و اعجاز فراوانی دارد اما آیا فکر نمی کنید که احیانا با انتشار اخبار غیر واقع بزرگترین خیانت به دین اسلام صورت می گیرد؟

پاسخ

پیرامون پرسش شما باید به چند نکته اشاره کرد :

۱.بحث در آیات قرآن و تفسیر مطالب قرآنی دارای اسلوب و روشی خاص است که از عهده هر کسی بر نمی آید و نیازمند تسلطی بالا بر علوم و معارف اسلامی است .

۲.پیرامون اعجاز علمی قرآن عالمان دینی بر دو قسم هستند:

الف:عده ای به دلیل متغیر بودن دیدگاه ها و نظریات ارائه شده از سوی بشر استناد این نظریات را به قرآن درست ندانسته و استخراج تمامی اکتشافات علمی از قرآن را ناممکن بر می شمارند مگر مسائلی که به حد یقین رسیده و از تمامی جهات مورد تایید واقع گردد.

ب:دسته ای دیگر نگاهی حداکثری به آموزه های قرآنی و دینی دارند و معتقدند که ریشه تمام مسائل و اکتشافات علمی انسان در قرآن و آموزه های دینی ما یافت می شود.

۳. البته سخن شما صحیح است و برخی با انتشار مطالب غیرواقع ، سعی در خدشه دار کردن وجهه اسلام و ارائه صورتی ناشایست از این دین مبارک دارند و ازاین طریق سوءاستفاده های فراوانی می کنند .این مسئله در طول تاریخ وجود داشته و خود قرآن هم در آیه ۷۲ سوره عمران بدان اشاره مینماید.[۱]شایان ذکر است که عده ای هم از سر دلسوزی و به منظور جانبداری مطالبی را به قرآن مستند می کنند که به سبب عدم آگاهی کافی از آموزه های قرآنی و دینی نتیجه عکس داده و موجب سبک شدن اسلام و تعالیم آن می گردد.

[۱] و قالت طائفه من اهل الکتاب آمنوا بالذی انزل علی الذین آمنوا وجه النهار و اکفروا آخره لعلهم یرجعون .    و جمعی از اهل کتاب (از یهود) گفتند: «(بروید در ظاهر) به آنچه بر مؤمنان نازل شده، در آغاز روز ایمان بیاورید; و در پایان روز، کافر شوید (و باز گردید)! شاید آنها (از آیین خود) بازگردند! (زیرا شما را، اهل کتاب و آگاه از بشارات آسمانی پیشین می‏دانند; و این توطئه کافی است که آنها را متزلزل سازد).

منبع: حوزه نت

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.