دردهایی که نباید از آنها غفلت کرد!

0 26

آیا تا به حال این جملات را به خودتان گفته‌اید یک روز دیگر هم صبر می‌کنیم مطمئن هستم که این درد برطرف خواهد شد.

مطالب مرتبط

پزشکان هشدار می‌دهند که این جمله‌ها در واقع به شما خیانت می‌کنند چون هر گاه شاهد درد یا ناراحتی در بدن خود می‌شوید به احتمال زیاد زمان آن فرا رسیده که درد خود را به عنوان یک نشانه جدی تلقی کنید و هرچه زودتر برای آن اقدام نمایید در غیر این صورت ممکن است عواقب جبران ناپذیری در انتظار شما باشد.
در این مقاله به چند نمونه از دردهای مهمی اشاره شده است که در صورت بروز نباید از آنها غفلت کنید چون به احتمال زیاد به توجه و مراقبت‌های پزشکی نیاز خواهید داشت.

این دردها عبارتند از:

-‌ درد در قفسه سینه که می‌تواند علامت هشدار حمله قلبی یا سایر مشکلات و ناراحتی‌های جدی قلبی و عروقی باشد.
دیگر عوامل احتمالی درد قفسه سینه شامل مشکلات گوارشی، نفخ، استرس، سرماخوردگی، تب و بدن درد هستند. همچنین اگر دردسینه با مشکلات دیگری مثل درد در گلو، آرواره، بالای سینه یا شانه سمت چپ همراه باشد حتما باید هرچه زودتر به یک متخصص قلب مراجعه شود چون اینها همه علائم حمله قلبی هستند.

– سردرد که می‌تواند بی‌نهایت علت داشته باشد و اگر این دردها مداوم و پیوسته باشند ممکن است عامل جدی‌تری در بروز آنها نقش داشته باشند و فرد با خطر ابتلا به تومورهای مغزی یا خونریزی مغزی مواجه باشد. همچنین در صورت بروز سردردهای ناگهانی و شدید مراجعه به پزشک ضروری است.

– درد در ناحیه تحتانی کمر که می‌تواند ناشی از عوامل گوناگون مثل استرس، مشاغل یدی سخت و زیاد یا مشکلات شکمی باشد.
شاید بسیاری از شما نمی‌دانید که درد در بخش تحتانی کمر می‌تواند به دلیل آسیب‌دیدگی سرخرک اصلی آئورت و بروز مشکل در دیواره این رگ مهم باشد که به حمله قلبی خاموش منجر می‌شود. بنابراین افراد مبتلا به فشارخون بالا، سیگاری‌ها، مبتلایان به دیابت و کسانی که سابقه بروز مشکلات گردش خونی دارند نباید بروز درد در این قسمت از کمر را دست کم بگیرند و در مراجعه به پزشک سهل انگاری کنند.

– دردهای شکمی که اگر شدید باشند نشانه آپاندیسیت هستند. البته این بدان معنی نیست که هر بار به معده درد دچار شدید مضطرب و نگران شوید اما اگر تعداد دفعات این دردها زیاد شد می‌تواند ناشی از زخم معده، مسدودشدن روده‌ها یا مشکلات غده پانکراس باشد.

– احساس سوزش در پاها که به گفته متخصصان انجمن دیابت آمریکا می‌تواند نشانه اولیه از آسیب‌دیدگی اعصاب محیطی باشد و در این صورت مراجعه به متخصص برای متوقف ساختن آن ضروری است.

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.