فواید شگفت انگیز ماساژ که نمی‌دانستید

صورت ۱۲۰ ماهیچه دارد. حتی مقدار کمی استرس هم می تواند بر این ماهیچه ها تأثیر گذاشته و چروک های ریزی روی صورت پدید آورد. تقریباً در سن بیست سالگی هیچ کس تصور نمی کند که روزی به روی صورتش چروکی به وجود آید، در سی سالگی واقعیت کم کم خود را نمایان خواهد ساخت و چهل سالگی نیز زمان وقوع فاجعه است،

 یعنی زمانی که درمان چین و چروک صورت تقریباً دشوار شده است. بله، قبول آن مشکل است اما واقعیت این است که پوست شما پیر شده و علایم آن را در چهره خود می بینید.
آلودگی هوا، پرتو خورشید و استرس، همه از عوامل آسیب زای پوست و چروک شدن زودرس آن هستند. اما راه حل چیست؟ مراقبت های روزانه از پوست صورت تا حدودی می تواند از آسیب های پوست بکاهد، ولی ماساژ معجزه می کند. ماساژ موجب خارج شدن سموم و آلودگی ها از سلول های پوست می شود. ماساژ دمای پوست را بالا می برد و بدین شکل پوست عرق کرده و عرق، سموم و آلودگی هایی که به داخل پوست نفوذ کرده است را از سلول های پوستی خارج کرده و دفع می نماید. در پایین تر از پوست، ماساژ می تواند به کارکرد سیستم لنفاوی سرعت بخشیده و به دفع باکتری ها و سموم از سلول های پوستی به خارج از سلول های پوست کمک کند. ماساژ به کاهش خطوط روی پوست کمک کرده و پوست را سفت می کند.
ماساژ به گردش خون کمک کرده و امکان جریان مناسب اکسیژن را در سلول های پوستی فراهم می آورد. جریان خون مناسب در پوست به معنای داشتن پوست سالم تر و درخشنده تر است. ماساژ به ماهیچه ها آرامش می بخشد و احساس جان دوباره به شما خواهد داد.

چگونه باید شروع کرد؟
 
با پاکسازی پوست تان شروع کنید. شیر پاک کن و لوسیون مناسب با پوست خود را با دست روی پوست صورت خود بمالید و پس از چند دقیقه با استفاده از پنبه مرطوب آن را پاک کنید.

روش درست چیست؟
 
ابتدا باید تشخیص دهید چه حدی از فشار برای تان قابل تحمل است و هیچ گاه بیش از این مقدار به پوست خود فشار وارد نکنید. برای ماساژ از نوک انگشتان استفاده کنید و از مرکز صورت به شکل حرکات دوار کوچک به طرف خطوط خارجی صورت، پوست را ماساژ دهید. به خاطر داشته باشید که حتماً پوست روی فک و پیشانی را هم ماساژ دهید. حرکات را از روی صورت شروع کرده و به طرف برجستگی کاسه سر ادامه دهید. سر را با فشارهای محکم و منظم فشار دهید. سرم های تقویتی می توانند مکمل خوبی برای ماساژ شما باشند.

ماساژ برای قسمت های مختلف صورت
 

پیشانی:
 
کف دست چپ خود را روی پیشانی گذاشته و فشارهای مداوم و آرامی به روی پیشانی وارد کنید. سپس پوست را آرام به طرف بالا و خط رویش مو بکشید. این روش را در تمام قسمت های پیشانی ادامه داده و تمام پوست این قسمت را ماساژ دهید. سپس به طرف شقیقه ها رفته و به همین شکل پوست شقیقه را به طرف بالا و خط رویش مو بکشید. تمام این عملیات را برای سمت راست نیز انجام دهید.

گونه ها:
 
از کف دست خود کمک گرفته و پوست گونه را به طرف پایین گوش ها بکشید و سپس آن را با ملایمت فشار دهید. پوست پایین چشم را به طرف شقیقه ها کشیده و سپس به ملایمت بفشارید.

چانه:
 
از برآمدگی کف دست و نوک انگشتان دست راست برای ایجاد یک حرکت مارپیچ روی چانه استفاده کنید. هشت بار این حرکت را تکرار کنید.

دهان:
 
با دو انگشت سبابه و میانی هر دو دست، ضربه های ملایمی به طرف بالا و پایین دور تا دور دهان بزنید. این حرکت را چهار بار تکرار کنید.

بینی:
 
ابتدا از انگشت میانی هر دو دست کمک گرفته و ضربات مداوم و ملایمی به دو پرده بینی به طرف پایین بزنید. این حرکت را دو بار تکرار کنید. سپس با انگشت سبابه و میانی دست راست شروع به زدن ضربه های ملایم به طرف بالا و پایین پل بینی کنید. این حرکت را دو بار تکرار کنید.

چشم ها:
 
در مورد چشم ها باید دقت بسیاری نمود زیرا پوست این ناحیه بسیار نازک و شکننده است. با نوک انگشتان سبابه و میانی، به شکل حرکات دایره ای شکل کوچک، به آرامی از بالای بینی شروع کرده و به طرف خط خارجی چشم و شقیقه ها ماساژ دهید. ماساژ گوشه های داخلی چشم را فراموش نکنید. ماساژ را در شقیقه ها به پایان برسانید.

مهمترین نکته:
 
در ماساژ صورت، استفاده از حرکات به طرف بالا و خطوط خارجی صورت است. برای پوست های طبیعی، هفته ای یک بار از ماساژ استفاده کنید. اما اگر پوست تان خیلی خشک است می توانید سه تا چهار روز یک بار از ماساژ بهره بگیرید.
منبع:کوچه ما شماره ۱۳