با ماساژ پوست، مخالفم!

حتما شما هم تبليغات مختلف در مورد ماساژ پوست و صورت و آثار مفيد اين ماساژ براي از بين بردن چين و چروک‌ها و منافذ باز پوست را ديده‌ايد و شايد بعضي از شما نيز جذب چنين تبليغاتي شده و هزينه‌هايي بابت انجام اين ماساژها چه با دست و چه با وسايل الکتريکي و مکانيکي پرداخته‌ايد…

نظرات مختلفي در مورد اثربخشي اين روش وجود دارد اما اغلب متخصصان پوست و مو ماساژ را توصيه نمي‌کنند و آن را کمک‌کننده نمي‌دانند. اگر شما واقعا به فکر حفظ شادابي و سلامتي و کاستن چين و چروک‌هاي صورتتان هستيد، بهتر است به جاي هزينه براي ماساژ الکتريکي، براي تغذيه سالم خود هزينه کنيد. از ميوه‌ها و انواع سبزي‌هاي تازه استفاده کنيد. پروتئين را فراموش نکنيد و با کمک پزشک‌تان يک مکمل غذايي خوب که حاوي ويتامين‌هاي C، E، کيوتن (ماده آنتي‌اکسيداني است که خاصيت ضدمرگ سلول دارد) باشد، انتخاب و استفاده کنيد و با پرهيز از عوامل محيطي به خصوص نور آفتاب، از روند پير شدن پوست بکاهيد. تا فراموش نکرده‌ام نکته مهمي را تذکر مي‌دهم و آن تلاش براي حفظ رطوبت کافي در پوست است. چگونه؟ واضح است با مصرف آب کافي و استفاده از کرم‌هايي که رطوبت کافي در اختيار پوست مي‌گذارند و يا از تلف شدن اين رطوبت ممانعت مي‌کنند. در مورد منافذ باز پوست هم مصرف مواد غذايي يادشده مي‌تواند باعث شود آسيب کمتري به رشته‌هاي کلاژن برسد.
اگر رشته‌هاي الاستيک و کلاژن که در اطراف فوليکول‌هاي مو و غدد چربي روي پوست ما هستند، شل شوند (در اثر بالا رفتن سن، تماس با آفتاب و…) منافذ پوست باز مي‌شوند. بنابراين به غير از اين پيشگيري که توضيح دادم اگر منافذ پوست شما باز شده باشد، با ليزر ميکرودرم ابريژن مي‌توان منافذ باز را جمع کرد و نماي بهتري به پوست داد و اگر ادعا مي‌شود ماساژ کمک‌کننده است، نبايد باور کنيد.

همچنین مطالعه کنید:  راهکارهای طب سنتی برای بیمارهای سردرد،رعشه و بی خوابی

منبع:راسخون

ارسال یک پاسخ

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر شما پس از تایید مدیر منتشر خواهد شد.